Weekend z Tai Chi 06-08.07.2018


Zapraszamy do spędzenia niesamowitego weekendu w klimacie Dalekiego Wschodu. Przygotowaliśmy dla Was masę ciekawych ćwiczeń, spotkań i innych atrakcji. W programie min. poranne ćwiczenia Chi Kung, zajęcia Tai Chi, wykład, wieczorny koncert gongów, Chińska ceremonia parzenia herbaty, ognisko. Wyjazd przygotowany specjalnie dla osób, które nie miały wcześniej styczności z Tai Chi. Nie musisz znać Tai Chi - podczas weekendu poznasz wszystko od postaw. Wyjazd ten to również okazja do spróbowania wyśmienitej kuchni wegetariańskiej oraz do odpoczynku i relaksu z dala od zgiełku miasta, wśród ciszy i przyrody.
Weekend spędzimy w malowniczej wsi Antoniów (za Jelenią Górą), gdzie zatrzymamy się w Białym Domu. Znajduje się tu wszystko, czego potrzebujemy: sala do ćwiczeń, wygodne spanie pod prawdziwym puchem, domowe wegetariańskie jedzenie, duża przestrzeń wokół domu z widokiem na góry, cisza, krystaliczne powietrze. Pozwoli nam to spełnić wszystkie zaplanowane cele na czas naszego pobytu. Materiał przygotowaliśmy tak, by każdy odczuł harmonię i połączenie duszy i ciała. Podczas pobytu odłączamy się od wszystkiego, aktywnie wypoczywamy i ładujemy swoje akumulatory :)

SZCZEGÓŁY:
Termin: 06-08.07.2017 (przyjazd w piątek od. 17.00, powrót w niedzielę o 13.00)
Nocleg: pokoje 2-3 osobowe
Posiłki: Jemy zdrowo i smacznie. Gospodarze przygotują dla nas posiłki wegetariańskie.
Koszt: 450 zł (pary małżeńskie - zniżka 200 zł od pary za okazaniem dowodu osobistego). W cenie: 2 noclegi, pełne wyżywienie, ćwiczenia i wszystkie atrakcje)
Zgłoszenia: W celu rezerwacji miejsca i przekazania dokładnych szczegółów prosimy o kontakt mailowy: info@daoyang.pl, lub tel./SMS na nr 697693013.CHIŃSKIE ĆWICZENIA CHI KUNG I TAI CHI

Systemy te liczą sobie ponad 3000 lat. Ćwiczenia polegają na wykonywaniu z koncentracją powolnych ruchów dla osiągnięcia zdrowia i relaksu. Obecnie jest to jedna z wiodących metod zdrowotnych w Chinach. Zajęcia poprowadzi wybitny Mistrz Maciej Stawicki - założyciel Ośrodka Dao Yang oraz 20 letni praktykant Tai Chi i innych sztuk wschodnich. Ćwiczenie Tai Chi prowadzone będą w pięknej, klimatycznej sali, a poranny Chi Kung na polance z widokiem na góry.

CHIŃSKA CEREMONIA PARZENIA HERBATY 
Z MEDYTACJĄ

Ceremonia herbaty to droga lepszego poznania siebie i medytacji, która odcina nasze wiecznie goniące myśli. Dzięki tej ceremonii poznacie ten codzienny napój z zupełnie innej strony i dowiecie się jak wydobyć najlepszy smak z liści w domowych warunkach. Przy prawdziwym chińskim zestawie poznacie również ciekawe opowieści ze Wschodu. Ceremonię poprzedza wprowadzenie teoretyczne oraz specjalna medytacja, dzięki której parzenie herbaty będzie skoncentrowane wyłącznie na jednej rzeczy. 

WYKŁAD O KULTURZE CHIŃSKIEJ

Wykładowca opowie nam o nieznanych Chinach, który od Polski różni się niemal wszystkim: naturą, smakami, ludźmi, językiem, wierzeniami, kulturą. Na slajdach zobaczymy jak co 200 km zmieniają się dialekty, potrawy, rysy twarzy i krajobrazy. To olbrzymi kraj różnorodności, nieznanych nam zwyczajów i przepięknych krajobrazów. Zapraszamy na podróż wgłąb Chin.

WYJĄTKOWY KONCERT GONGÓW

Każdy występ jest inny i niepowtarzalny, lecz zawsze daje rozluźnienie i wyciszenie. Koncert Gongów to swoiste spotkania z Orientem, to podróż do Dalekiego Wschodu i do swego wnętrza zarazem. Wydobywające się dźwięki przypominają odgłosy natury: szum morza i wiatru, przesypywanie piasku. Podczas koncertu osiągamy zjednoczenie duszy i ciała. Niesamowite doświadczenie.

BIESIADA PRZY OGNISKU

Tradycyjnie w sobotni wieczór biesiadujemy przy ognisku. Mimo zimy będzie nam na pewno ciepło, bo rozgrzewać będą nas płomienie ogniska oraz wspaniała atmosfera. To czas na opowieści, żarty, śmiech i gitarę. Przy okazji pieczenie przysmaków i czego dusza zapragnie.


A ponadto:

W Niedzielę będzie możliwość zakupienia produktów regionalnych na mini targu, który rozłoży się przy naszym Ośrodku. Produkty takie jak różnego rodzaju miody, sery, zioła, dżemy itp. oferowane będą zaraz po obiedzie, przed naszym wyjazdem.
Dodatkowo osoby uczestniczące w Weekendzie z Tai Chi będą miały możliwość kontynuowania nauki na kursach organizowanych przez nasz Ośrodek w większych miastach Dolnego Śląska (Wrocław, Legnica, Świdnica, Wałbrzych).


A tak było w zeszłym roku:ZOBACZ RÓWNIEŻ GALERIĘ Z POPRZEDNICH WARSZTATÓW:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz