Zajęcia dla dorosłychDla dorosłych przygotowaliśmy materiał, który da każdemu pozytywne efekty bez zmęczenia. Prowadzimy zajęcia w klimacie delikatnych ruchów, które od wewnątrz pozytywnie zmieniają ciało. Na nasze zajęcia przychodzą głównie osoby w wieku 40-70 lat, które pragną trwale popracować nad różnymi aspektami, które w poprzednich latach nie były należycie pielęgnowane. Poznane ćwiczenia można później w domu wykonywać w ciągu kilku minut, a systematyka tych krótkich serii da długotrwałe efekty. Kilka słów o ćwiczeniach:
Wyobraź sobie, że naturalnie poruszasz sprawnym i energicznym ciałem oraz kierujesz się niezmąconym umysłem podczas codzienności. Wyobraź sobie, że wykonując ćwiczenia masz dużo energii i elastyczności,  dużo chęci do życia i większej świadomości. Wyobraź sobie, że Twoje ciało cały czas jest nadzwyczaj sprawne, a umysł bystry i otwarty.

Brzmi niewiarygodnie, ale takie są właśnie efekty ćwiczeń Tai Chi. Te proste i powolne ruchy są zarazem bardzo skuteczne i długotrwałe. Wnikamy głęboko w strukturę ciała, mięśnie, ścięgna, narządy, by powróciły do swojej świetności. Dużo pracujemy z energią i oddechem, by wzmocnić cały system witalny. Aktywujemy też umysł, by był stale uważny, bystry i spokojny. Wszystko to prowadzi nas do osiągnięcia pełni zdrowia i spełnienia. 


Nad tym wszystkim pracujemy podczas wykonywania starochińskich ćwiczeń zdrowotnych przyporządkowanych do tematyki danej lekcji. Zmieniamy nawyki, sposób pracy ciałem i doskonalimy umysł. Na różne sposoby pracujemy również z oddechem. Wykonujemy ćwiczenia, które budzą niewykorzystywane mięśnie, otwieramy bramy przepływu energii CHI, zwiększamy wydolność organizmu oraz wzmacniamy narządy wewnętrzne. Zmieniamy umysł do stanu doskonałości, harmonii i stałej świeżości.


Poszczególne zajęcia prowadzane są jako odrębne ćwiczenia, dzięki czemu można je wykonywać osobno według własnych potrzeb i możliwości. Tak wyuczone ruchy łączy się z kolejnymi ruchami, by później stworzyć jeden, połączony ciąg zwany Formą. Każdy ruch wówczas płynnie przechodzi w kolejny, by poprzez tak ułożoną sekwencję ćwiczyć nad rozbudzeniem w sobie mocy i witalności.
MATERIAŁ:
- zdrowotna forma "Siedmiu Chińskich Zwierząt"
- podstawowy zestaw ćwiczeń Qigong
- nauka formy Tai Chi
- poznanie podstawowych zasad poruszania się w Tai Chi
- nauka ćwiczeń rozluźniających stawy
- nauka ćwiczeń rozciągających
- nauka ćwiczeń większej ruchliwości
- nauka ćwiczeń rozbudzania energii
- nauka automasażu
- Regulacja Ciała
- Regulacja Oddechu
- Regulacja Umysłu
- nauka połączenia w ruchu ciała i energii
- poznanie wewnętrznych zasad ruchu Tai Chi
- podstawowe ćwiczenia Tui Schou

- nauka medytacji

A po Nowym Roku wprowadzamy naukę Formy z Wachlarzem. ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY

OPINIE:

Bardzo dużo osób skorzystało już z nauki w naszej akademii. Dzięki dogłębnemu zrozumieniu i efektywnym sposobom nauczania, pomogliśmy wielu ludziom. Naszymi studentami są osoby z różnych środowisk, poziomu wykształcenia oraz stanu zdrowotnego. Poniżej przedstawiamy tylko niektóre wypowiedzi osób, które odkryły pozytywne działanie kursów w których uczestniczyły:

"Dzięki Tai Chi pozbyłem się moich dolegliwości związanych z kręgosłupem. Ponadto coś się zmieniło w mojej sferze psychicznej. Znajomi zauważyli, że stałem się bardziej otwarty i bezpośredni."     
Robert lat 40

"Te ćwiczenia pomagają złapać równowagę pod względem fizycznym jak i psychicznym. Kiedyś nie mogłam ustać na jednej nodze, kiwałam się. Teraz jest już lepiej. Lepsze jest też moje samopoczucie. Już nie wychodzę, lecz wyfruwam z ćwiczeń."     
Elżbieta lat 50

"Ćwiczenia Tai Chi rzeczywiście są w stanie zmienić wytrzymałość ciała i jego kondycję. Po ćwiczeniach zawsze czułem się dobrze. Dziś jestem wysportowany, rozciągnięty i pełen energii."

Krzysztof lat 45

"Na początku nie chciałam wierzyć, że te wolne i miękkie ruchy mogą okazać się efektywną metodą na usprawnienie funkcjonalności ciała. Teraz wciąż ćwiczę i przy okazji łapię świetną kondycję"     
Kasia lat 36

"Tai Chi pozwala mi doładowywać moją energię poprzez symbiozę ze środowiskiem. Umożliwia nam głębsze czerpanie energii z ziemi i powietrza. Cieszę się, że za pomocą treningów mogę złapać dystans do rzeczywistości, widzieć wszystko z dobrej perspektywy."     
Andrzej lat 57


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz