Zakończenie Roku Tai Chi dla wszystkich grup 8-10.06.2018

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że ustaliliśmy wszystkie szczegóły dotyczące naszego wyjazdu na zakończenie kolejnego roku z Tai Chi. Tym razem czekają na nas prawdziwe perełki. Za każdym razem staramy się jak najlepiej przygotować wyjazd, by zapewnić wiele atrakcji i wiedzy z zakresu samorozwoju w powiązaniu ze sztuką Tai Chi. Czekają nas spotkania z ciekawymi ludźmi, medytacje, wykład i oczywiście koncert Gongów. Jak zawsze najważniejszą częścią wyjazdu będzie zgłębianie Tai Chi oraz praca nad osiągnięciem równowagi psycho-fizycznej.Ceremonia cherbaty to droga lepszego poznania siebie i medytacji, która odcina nasze wiecznie goniące myśli. Dzięki tej ceremonii poznacie ten codzienny napój z zupełnie innej strony i dowiecie się jak wydobyć najlepszy smak z liści w domowych warunkach. Przy prawdziwym chińskim zestawie poznacie również ciekawe opowieści ze Wschodu. Ceremonię poprzedza wprowadzenie teoretyczne oraz specjalna medytacja, dzięki której parzenie herbaty będzie skoncentrowane wyłącznie na jednej rzeczy. Wówczas nasze ciało i umysł współgra harmonijnie z wykonywanymi czynnościami, a smak herbaty jest bogatszy, gdyż możemy chłonąć ją całym sobą. Ceremonię przeprowadzi dla Nas Mistrz Michał Kowalczyk - student DongBang Buddhist College U.S.A., Buddysta Zen, prowadzi szkołę Zen Taego w Jeleniej Górze. Czas: 2 godz.

Zadbaliśmy również zdobycie wiedzy z zakresu filozofii chińskiej. Tym wykład na temat filozofii natury w Chinach poprowadzi Stefania Skowron-Markowska (antropolog zajmujący się azjatyckimi sztukami walki i wykładowca w Instytucie Konfucjusza we Wrocławiu, który działa pod patronatem Uniwersytetu Wrocławskiego).  Stefania jest  Jest to o tyle interesujący temat, gdyż starożytni Mistrzowie sztuk wewnętrznych właśnie tu - wśród natury spędzali dużą część swojego życia i w naturze poszukiwali prawdy o świecie, procesach i samym sobie.  


Tym razem specjalnie dla Nas na gongach zagra Shanti - dwie wspaniałe kobiety, których pasją stało się wydobywanie z gongów to co najlepsze. Małgorzata Gałwiaczek i Barbara Warwaszyńska są niewątpliwie Mistrzyniami w swojej dziedzinie. Grają koncerty od 2009 roku w Polsce i za granicą. Do muzyki włączają wciąż nowe instrumenty. Poza gongami i misami używają sansuli, kija deszczowego, dzwonków tybetańskich, happy drum, guiro. Muzyka ta wspaniale wpływa na wyciszeniewewnętrzne i uruchomienie procesów samouzdrawiania. Pogłębiona relaksacja może być tu kluczem do
pobudzenia naturalnych mechanizmów autoregulacyjnych ludzkiego organizmu. Dźwięk wydawany przez misy i gongi przenosi się na nasze ciało, wprawiając jego komórki w drgania i dzięki rezonansowi przywraca właściwe częstotliwości organów. Powrót do zdrowia i równowagi polega na przywróceniu harmonii w ciele. Stan głębokiego odprężenia, osiągany dzięki wibracji dźwięku pomaga w uwolnieniu się od codziennego stresu, napięć i blokad. 


Oba masaże zostaną wykonane po koncercie gongów w piątek o godz. 22.30. Czas trwania 45 min. W ramach prezentu od Ośrodka Dao Yang wylosujemy po jednej osobie do każdego masażu wśród chętnych doświadczenia tego rodzaju relaksacji. Masaż misami - B. Warwaszyńska i masaż relaksacyjny - Maciej Stawicki.

Masaż dźwiękiem przywraca harmonię, odpręża, rozluźnia i dodaje witalności. Misy mają właściwości terapeutyczne. Dźwięki te wnikają w ciało powodując wibrację, która prowadzi do osiągnięcia wewnętrznego spokoju. To wspaniały masaż komórkowy dla ogromnej liczby komórek w ciele. Ponadto w czasie seansu uruchomione zostają procesy oczyszczające w organizmie oraz jego wewnętrzne zdolności do samoleczenia. Dźwięk redukuje stres, zwalcza migreny oraz usuwa ból.
Masaż "Białego Kwiatu" jest bardzo dobry dla osób, które chcą się po prostu odprężyć. Podczas masażu aktywowane są Punkty Życia znajdujące się na plecach i barkach. Powiązane są z liniami przepływu kanałów energetycznych, które wpływają na odżywienie całego organizmu.  Efekt odprężenia w trakcie masażu potęguje muzyka relaksacyjna oraz woń aromatycznych świec. 

Podczas pobytu w Antoniowie będzie również możliwość zapoznania się z książkami Tai Chi, które warto przeczytać, by zagłębić się w temat i zrozumieć dużo więcej. Na czas spotkania będzie stworzymy kącik, gdzie będzie można poczytać i przewertować wiele książek z zakresu Tai Chi. Będzie to dobra okazja do zapoznania się z dobrymi książkami wydanymi w Polsce, a co za tym idzie zorientowanie się jakie warto zakupić.

Oczywiście oprócz powyższych atrakcji czekają nas przede wszystkim ćwiczenia Tai Chi oraz Chi Kung. Na zakończenie jak zawsze świętujemy przy ognisku, a w niedzielę będziemy mogli zakupić zdrowe produkty lokalnych wytwórców. Szczegółowy plan dnia będzie dostępny w Antoniowie. Planujemy zaprosić jeszcze jednego gościa, lecz nie mamy na razie potwierdzenia.


Piątek:
17.00-18.00 - przyjazd i zakwaterowanie
18.00-19.15 – Tai Chi
19.30-20.00 - kolacja
20.30-22.00 - koncert Gongów 
22.30-23.30 – masaż Gongami / Relaksacyjny

Sobota:
8.00-8.30 - poranne rozciąganie z kijem + Chi Kung (na dworze)
8.45-9.15 - śniadanie
09.45-11.15 - Tai Chi
11.30-12.30 - Tai Chi Długa forma 1,2 część (na dworze)
13.00-13.30 – obiad
13.30-15.30 – czas wolny
15.30-17.30 – Wykład „Filozofia natury w Chinach”
18.00-18.30 - kolacja
19.00-21.00 – Chińska ceremonia parzenia herbaty z medytacją
21.00-22.30 - wspólne biesiadowanie przy ognisku / film dokumentalny w razie niepogody

Niedziela:
8.00-8.30 - Poranne rozciąganie z kijem + Chi Kung (na dworze)
8.45-9.15 - śniadanie
9.30-11.00 - Tai Chi
11.00-12.00 - wykwaterowanie
12.00-12.30 - obiad

12.30-13.00 – lokalne zakupy i wyjazd
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz