Wyjazd weekendowy dla Uczniów na zakończenie roku szkolnego 2023/24

Już niebawem kolejny raz na zakończenie roku wyjeżdżamy na długi, intensywny weekend w cudowne miejsce, które da nam przestrzeń do bycia tu i teraz ze sobą i innymi. W tym roku tematem przewodnim praktyk będzie: ŚWIADOMOŚĆ - droga do świadomości poprzez Tai Chi, specjalny warsztat pogłębiający świadomość oraz dźwięki gongów, których wibracje dotrą do głębszych pokładów ciała i umysłu. Miejsce - Hobbitowa Górka położona na wzgórzu, z którego rozpościera się wspaniały widok. Ośrodek warsztatowy zbudowany z gliny, całkowicie wkomponowuje się w otaczającą przyrodę, a nietypowe wnętrze sprzyja pozytywnej atmosferze oraz byciu razem. W miejscu tym można zatopić się w niezmąconej ciszy, głosów natury i świeżego podmuchu wiatru. Oszklona sala z pięknym widokiem idealnie pozwoli nam poczuć pełnię jedności z naszą świadomością i naturą.


Podczas wyjazdu poprowadzimy zajęcia Tai Chi, które będą miały na celu ukazanie w jaki sposób ta
piękna sztuka może zwiększyć świadomość nas samych oraz przestrzeni wokół nas. Poprzez ten delikatny ruch popracujemy nad tym, by czuć więcej, być świadomym tego co na zewnątrz oraz zatopić świadomość we wnętrzu. Codziennie będziemy rozpoczynać dzień rozgrzewką i ćwiczeniami Chi Kung, a po śniadaniu do obiadu zajmiemy się odkrywaniem nowych pokładów sztuki Tai Chi. 

Popołudnia przeznaczymy na warsztaty i spotkania, które w doskonały sposób połączą i poszerzą to, nad czym będziemy pracować podczas ćwiczeń Tai Chi.

Warsztat "Odkrywanie Świadomości" poprowadzony zostanie przez Agnieszkę Szymczak - osobę, która na codzień pracuje z ludźmi ze świadomością, emocjami i głęboko zakorzenionymi, nieświadomymi programami. Na warsztacie będziemy poznawać i przepracowywać możliwości pracy na głębszym poziomie świadomości poprzez ruch, oddech i pracę z umysłem.

Tematy, z którymi będziemy pracować na warsztacie:

  • Czym jest praktyka obecności
  • Poziomy świadomości
  • Oddech jako droga do wglądu i byciu obecnym
  • Połączenie ciała, umysłu i ducha w tańcu świadomości
  • Relacja z napięciami i emocjami
  • Ćwiczenia obecności ze świadomym oddechem

W sobotnie popołudnie udamy się do Ośrodka Buddyzmu Tybetańskiego Drapan Ling, w którym będziemy mieli możliwość zwiedzenia, wspólnej medytacji, a może i spotkania z Mistrzem? Będzie to bardzo dobre dopełnienie naszej praktyki świadomości, bowiem każda forma wpływa inaczej na pobudzenie drzemiących w nas zdolności.
A wieczór zajmie nam czas na relaks przy muzyce i wspólnym przebywaniu przy ogniu.


Elementy muzyczne nie będą tylko dźwiękiem, lecz wibracją, płynącą przez nasze wnętrze. Gongi, bo nich mowa, za każdym razem dostarczają nam niesamowitych doznań, które otwierają i oczyszczają wnętrze. Tym razem koncert również będzie inny, a zagra dla nas Ela Bielawska. Jesteśmy pewni, że doświadczać będziemy pięknych i odkrywczych chwil. 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Miejsce wyjazdu: Hobbitowa Górka, Gołaczów 19a (przed Kudową Zdrój)
Rozpoczęcie kolacją 13.06 o godz. 18.30
Zakończenie obiadem 16.06 o godz. 11.30 
Nocleg w pokojach 4, 5 i jednym 11-osobowym. Spanie na pojedynczych japońskich futonach.
Wyżywienie wegetariańskie (na zgłoszenie wegańskie, lub bezglutenowe).
Szczegółowy plan dnia podany zostanie na miejscu.
Ilość miejsc mamy ograniczoną (max.20 os).
Dla chętnych kąpiel w bali usytuowanej na dworze z pięknym widokiem na góry :)


Koszt całości: 1200 zł (noclegi, wyżywienie, zajęcia, warsztat, koncert).
Wstępne zgłoszenia przyjmujemy do 08.04, byśmy wiedzieli jakie jest zainteresowanie oraz, 
czy tworzyć ewentualny dodatkowy termin z podziałem na grupy. Chęć udziału prosimy zgłaszać na zajęciach, lub 697693013, osrodekdaoyang@gmail.com

Na wyjeździe doświadczamy naturalnej świadomości bez alkoholu.


DO ZOBACZENIA
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz