Terapia ruchem, oddechem i energią

Równowaga, świadomość i relaks poprzez ruch, myśl i oddech.

Goście wakacyjnego weekendu


Już możemy zdradzić tegorocznych gości podczas naszego wakacyjnego wyjazdu. Czekają nas ciekawe doświadczenia i wiele teorii oraz praktyki. A oto Oni:

Koncert: Kąpiel w dźwiękach Gongów
Tym razem specjalnie dla Nas na gongach zagra Arletta Mańka - Mistrzyni w grze na Gongach. Niesamowicie pozytywna osoba potrafiąca wydobyć z Gongów to co dla nas najlepsze.
Muzyka Gongów wspaniale wpływa na wyciszenie wewnętrzne i uruchomienie procesów samouzdrawiania. Pogłębiona relaksacja może być tu kluczem do pobudzenia naturalnych mechanizmów autoregulacyjnych ludzkiego organizmu. Dźwięk wydawany przez misy i gongi przenosi się na nasze ciało, wprawiając jego komórki w drgania i dzięki rezonansowi przywraca właściwe częstotliwości organów. 


Wykład z medycyny chińskiej
Nasz weekend wzbogacimy również o teoretyczną wiedzę związaną oczywiście z kulturą chińską, a dokładniej z medycyną. A to za sprawą wykładu, który w sobotę poprowadzi dla nas Tatiana Osowska Szarek. Jest znanym i cenionym lekarzem internistą w Jeleniej Górze, a także zajmuje się leczeniem zgodnie z medycyną chińską. Jest specjalistą chorób wewnętrznych oraz akupunktury. Jest Członkiem Polskiego Towarzystwa Akupunktury i prowadzi własny gabinet medycyny chińskiej. Posiada ogromną wiedzę nie tylko jako lekarz, lecz również jako praktyk systemów wschodnich. Będzie dla nas wielką przyjemnością móc gościć tak cenioną w świecie medycyny osobę.  


Warsztat parzenia chińskiej herbaty
Tym razem, po zeszłorocznym wstępie skoncentrujemy się na praktycznej stronie nauki tej ceremonii.
Postaramy się, by każdy miał możliwość przećwiczenia techniki zaparzania, by mógł później samodzielnie w domu sporządzić ten życiodajny eliksir. Przygotujemy w tym celu więcej zestawów
Ceremonię przeprowadzi dla Nas Mistrz Michał Kowalczyk - student DongBang Buddhist College U.S.A., Buddysta Zen, prowadzi szkołę Zen Taego w Jeleniej Górze.


Nordic Walking
W przerwie poobiadowej w sobotę każdy będzie mógł pospacerować z kijami Nordic Walking z doświadczonym instruktorem - Krystyną Cytarzyńską oraz nauczyć się najlepszych sposobów pracy podczas tego typu aktywności. Krysia od siedmiu lat jest pasjonatką Nirdica. Prowadzi systematycznie warsztaty. Czas przewidziany jest na ok. 1 godz, tak, by po zajęciach był jeszcze czas na chwilę odpoczynku.Fire Show
Tą atrakcję zastawiliśmy na sam koniec naszego spotkania. Przy ognisku, gdy już będzie ciemno Kornela Mirecka pokarze nam jak ujarzmia żywioł ognia podczas Fire Show. Kornela z szeroko pojętym ogniem zajmuje się już 4 lata. Wcześniej przez 6 lat występowała w teatrze. W czasie pokazów wykorzystuje takie akcesoria jak różdżkę lewitującą, poi oraz wachlarze ogniowe. Podczas tańca szczególny nacisk kładzie na ruch i jego współgranie z żywiołem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz