Nasza szkołaDao - droga rozwoju
Yang - aktywne działanie

Szkoła Dao Yang została założona w 2000 roku, by nauczać Tai Chi Chuan stylu Yang oraz by promować filozofię chińską. Celem Szkoły jest przekazywanie możliwości jakie niesie ze sobą wiedza i praktyka wschodu. Pomagamy odkryć drzemiące w każdym siły i otwieramy każdego na poznawanie, odkrywanie oraz kształtowanie zdrowego i lepszego sposobu życia.

Całość nauk zaczerpnięta została ze spuścizny chińskich Mistrzów, którzy przekazywali wiedzę z zakresu doskonalenia ciała i umysłu. Wszelkie praktyki nauczane przez Szkołę poparte są ponad 25-cio letnią praktyką, a poznawanie materiału odbywa się na podstawie autorskiej metodyki nauczania.

Prowadzimy grupy:
- dla młodzieży: 
formy samoobrony (Tygrys), formy z bronią, wzmocnienie ciała, doskonalenie umysłu, medytacja
- dla dorosłych:
ćwiczenia nad ciałem i umysłem, zdrowotne formy ruchowe (Żuraw), relaks, rozluźnienie, medytacja 

Formy nauczane w Szkole Dao Yang:
- Forma Siedmiu Chińskich Zwierząt
- Forma zdrowotna 18 ruchów Żurawia
- Forma 99 ruchów tradycyjna stylu Yang
- Forma bojowa 30 ruchów Tygrysa
- Forma z wachlarzem
- Forma z Szablą
- Forma z Szablą dwuręczną
- Forma z dwiema Szablami
- Forma z Mieczem
- Forma z Kulą


NAUCZYCIELE:

Sifu Chuang Yao (Maciej Stawicki)

Naukę Tai Chi Chuan rozpoczął w 1997 roku. Nauczycielem jest od 2000 roku. Jest ekspertem stylu Yang (dyplomy).
W trakcie studiów uczęszczał systematycznie na nauki doskonaląc detale sztuki. Poza tym uczestniczył w wielu seminariach i obozach z udziałem mistrzów krajowych i zagranicznych. 
Jest założycielem Szkoły "Dao Yang", w której naucza Tai Chi według własnej metodyki. Jest twórcą zdrowotnej formy Żurawia, bojowej formy Tygrysa, formy z dwiema szablami motylkowymi oraz formy dwuręcznej. Jest autorem książki "7 zasad sukcesu według Mistrza Chuang Yao", "Tai Chi Mistrzów" oraz wielu opracowań z zakresu Tai Chi Chuan. Posiada państwową legitymację instruktorską AWF.

Nauczyciele:
Krzysztof Maćko (1997-2007) 
Howard Choy (2005) 
James P.Blaise (2008-2010) 
Shao Jianchun 邵建春 (2013) 


Nauczyciel Grzegorz Duda

Jest prywatnym uczniem Sifu Macieja Stawickiego oraz Instruktorem Dao Yang. Naukę Tai Chi rozpoczął w 2008 roku. Uczestniczył w wielu szkoleniach organizowanych przez naszą Szkołę oraz w seminariach z udziałem innych mistrzów krajowych i zagranicznych. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz