Zajęcia dla młodzieży


Chińska sztuka walki Yang Chuan jest wewnętrznym systemem Tai Chi bazujący na aktywacji wewnętrznej energii Qi oraz nauce technik samoobrony. Na treningach nauczamy jak wzbudzić i zmagazynować duże pokłady energii w Tan Tien (brzuchu) oraz jak wykorzystać miękkość ciała w samoobronie. Wszelkie ćwiczenia i techniki wiążą się z miękkością i wyczuciem słabych miejsc oraz na zwiększeniu wewnętrznej mocy do wykorzystania jej w technikach. Treningi nie wymagają specjalnego przygotowania - materiał nauczamy od podstaw.

Podczas treningów pracujemy również nad strefą mentalną stosując wiele ćwiczeń koncentracyjnych i medytacyjnych. Pod wpływem tych technik umysł ćwiczącego staje się silny i pewny siebie. Następuje ukształtowanie mocnej psychiki, gotowej do podjęcia każdego działania.

Treningi nie mają na celu nauki agresywnej siły służącej do krzywdzenia innych. Treningi odbywają się pod kątem przemiany fizycznej i psychicznej. Wszelkie ćwiczenia i techniki nie są inwazyjne i krok po kroku ćwiczymy nad ich doskonałością. Adept poprzez ćwiczenia walczy ze swoimi słabościami dzięki pracy z sobą i partnerem. Staje się silny, posiada wewnętrzną moc, zna techniki walki, a poprzez pracę mentalną podnosi możliwości swojego umysłu do wyższego poziomu. Ćwiczenia wprowadzają duże zmiany w kształtowaniu sylwetki i postawy oraz znacząco wpływają na wzbudzenie silnej psychiki i pewności siebie. Treningi wpływają równocześnie na płaszczyznę fizyczną, jak i mentalną. Ciało studenta staje się przede wszystkim zdrowe i odporne na wszelkie choroby, a umysł otwarty, zrównoważony i silny.

- bojową Formę Tygrysa
- techniki samoobrony
- budzenie wewnętrznej energii Chi
- zwiększanie koncentracji umysłu
- ćwiczenia wyczuwania z partnerem
- ćwiczenia wzmacniające
- ćwiczenia rozciągające
- ćwiczenia modelujące sylwetkę
- medytacyjne ćwiczenia mocy
- ćwiczenia kontroli umysłu
- ciekawych ludzi

Zdobyta wiedza i doświadczenia pomogą każdemu w codziennym życiu poprzez większą pewność siebie, chęć mierzenia się wyzwaniami, dokańczaniu rozpoczętych działań, więcej pozytywnego nastawienia, więcej otwartości i mniej krytyki, stonowanie i kontrolę umysłu, zwiększenie sprawności i kondycji ciała, wypracowaniu doskonałej sylwetki i zdrowia.
Nauka systemu znacznie wpływa również na zdolność koncentracji i przyswajanie informacji. Uczy szerokiego i pozazmysłowego postrzegania, a także wrażliwości na każdą zmianę zgodnie z zasadą elementu Wody.   
Poznane zdolności są bardzo przydatne w codziennym funkcjonowaniu między innymi ludźmi, gdyż tak naprawdę 90% porozumiewania się oraz odczuć danych osób funkcjonuje na podstawie czynników niewerbalnych (mowy ciała, odczuwania energii i emocji, sposobie mówienia i poruszania się). Na treningach również pracujemy nad tymi elementami.

Po Nowym Roku wprowadzamy praktykę Szabli.Zajęcia przeznaczone są dla młodych ludzi (choć nie tylko), którzy chcą stać się silniejsi w ciele i mocni w umyśle. Dla osób, które poprzez systematyczną pracę będą chciały rozbudować pełnię swoich możliwości. Ćwiczenia uczą doskonałości i perfekcji w każdym działaniu. Każdy ćwiczący dostosowuje ćwiczenia do własnych sił i sprawności. Polecamy również osobom, które ćwiczyły kiedyś zewnętrzne sztuki walki, a pragną poznać sztukę wewnętrzną.


Świdnica 
Sala Gimnastyczna SP315
ul. Traugutta (koło przejazdu kolejowego)
Pon., Śr. godz. 17.00-18.15
Rozpoczęcie 04.09.2023

Koszt zajęć: 120 zł miesięcznieUWAGA - OBOWIĄZUJĄ WCZEŚNIEJSZE ZAPISY NA ZAJĘCIA !  

Zapisy:
- zadzwoń do Nas: 697693013
- wyślij maila: info@daoyang.plBrak komentarzy:

Prześlij komentarz