Masaż Ajurvedyjski

Masaż ten to jednak z najstarszych, znanych na świecie technik masażu. Opis jej znajduje się w starożytnych księgach hinduskich - Wedach, których wiek określa się na kilka tysięcy lat. Pod nazwą masażu ajurwedyjskiego kryje się mocno rozbudowany system różnych technik masażu i metod pracy z ciałem o bardzo określonym i wyselekcjonowanym sposobie oddziaływania.
Masaż ajurwedyjski wykorzystuje olejki eteryczne dobrane do doshy danej osoby. Techniki masażu są różne, od bardziej tradycyjnych, do ściskania skóry.
Masażysta koncentruje się na specjalnych punktach na ciele podobnych do tych, na które zwraca się uwagę na przykład podczas akupunktury. Punkty te odpowiedzialne są za przepływ energii w ciele, a zablokowanie tego przepływu jest główną przyczyną problemów ze zdrowiem.

Etapy masażu:

Shiroabhayanga
Odmładzająco - odprężający masaż oparty na klasycznym ajurwedyjskim masażu głowy. Masaż głowy daje nie tylko fizyczny i umysłowy relaks, ale także dostarcza licznych korzyści dla zdrowia. W procesie tym masowaniu podlega głowa, włosy, szyja, ramiona i ręce. Masaż wykonuje się ze zmienną siłą i rytmem. Masaż głowy pozytywnie wpływa na zmysły i  system nerwowy. Poprawia krążenie krwi i wspomaga detoksykację organizmu. Niweluje stres i depresję, zwalcza niepokój i bezsenność. Ten niezwykły masaż daje wszechstronne korzyści: stymuluje siły witalne, przynosi głębokie odprężenie fizyczne, jak i emocjonalną harmonię.

Padaabhyanga
Ayurvedyjski masaż stóp - pomaga zlikwidować stres, napięcie i złe samopoczucie, likwiduje ból, pobudza system obronny i witalny organizmu.

Hathaabhyanga
Ayurvedyjski masaż rąk - pomaga zlikwidować stres, napięcie i złe samopoczucie, likwiduje ból, pobudza system obronny i witalny organizmu.


Masaż wykonuje Specjalista technik wschodnich - Tomasz Kolber.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz