Tradycyjny masaż Tajski

Klasyczny masaż tajski to metoda terapii manualnej mającej wielowiekowe tradycje. Wywodzi się on z istniejących praktyk lokalnych, wpływów medycyny chińskiej, elementów jogi oraz starożytnej indyjskiej ajurvedy.
To forma pracy z ciałem polegająca na rozciąganiu całego ciała i rozluźnieniu powięzi poprzez uciski (kciukami, dłońmi, łokciami, kolanami, stopami) na kanałach energetycznych. Masaż doskonale uelastycznia całe ciało i poprawia ruchomość wszystkich stawów.

Masowana osoba jest ubrana w luźne, wygodne ubranie i leży na specjalnym materacu o umiarkowanej giętkości. Masażysta podczas wykonywania masażu bardzo intensywnie pracuje swoim ciałem, używając dłoni, kciuków, łokci i przedramion, a także stóp. Nacisk łokciem następuje w sposób rytmiczny na przebiegające aorty, powodując uczucie głębokiego odprężenia. Większość masażu przebiega po tzw. liniach Sen, co znajduje swoją analogię, podobnie jak meridiany, czy hinduskie kanały Nadi. Osoba masowana przyjmuje wiele pozycji, które wywodzą się z pięciu zasadniczych postaw jogi pasywnej: leżenia przodem, tyłem, bokiem oraz postawy siedzącej i odwróconej.


Masaż wykonuje specjalista technik wschodnich – Tomasz Kolber Brak komentarzy:

Prześlij komentarz