O Yang Chuan

Yang Chuan to autorski system Szkoły Dao Yang. Jest to sztuka walki stworzona na podstawie chińskiej wewnętrznej nauki Tai Chi i doświadczeń zaczerpniętych z innych stylów. Jest to sztuka Kung Fu bazująca na aktywacji wewnętrznej siły Qi oraz walce. Twórca, Maciej Stawicki, na podstawie wieloletniej praktyki stworzył własny system nauczania samoobrony wykorzystującej skuteczne metody walki. Yang Chuan to dwa człony: Yang oznacza aktywność (od aktywnej strony energii Yang), Chuan to pięść (czyli nastawienie na walkę). Yang Chuan naucza jak wzbudzić i zmagazynować duże pokłady energii w Tan Tien oraz jak wykorzystać całe ciało pod kątem sztuki walki. Wszelkie ćwiczenia i techniki wiążą się z miękkością i wyczuciem słabych punktów oponenta oraz na zwiększeniu wewnętrznej mocy do wykorzystania jej w technikach.


Poznawanie Yang Chuan odbywa się pod kątem wielkiej przemiany fizycznej i psychicznej. Adept poprzez ćwiczenia walczy ze swoimi słabościami dzięki pracy z sobą i partnerem. Staje się silny, posiada wewnętrzną moc, zna techniki walki, a poprzez pracę mentalną przekształca swój umysł w konkretną i pewną siebie osobę gotową na podjęcie każdego działania. Ćwiczenia wprowadzają duże zmiany w kształtowaniu sylwetki i postawy oraz znacząco wpływają na wzbudzenie silnej psychiki i pewności siebie. Treningi wpływają jednocześnie na płaszczyznę fizyczną, jak i mentalną. Ciało staje się zdrowe, a umysł otwarty, zrównoważony i silny.

Nauka stylu przeznaczona jest dla każdego, kto chce wzmocnić ciało oraz umysł. Nie jest istotny wiek, lecz chęć pracy nad sobą. Ćwiczenia uczą doskonałości i perfekcji w każdym działaniu. Każdy ćwiczący dostosowuje ćwiczenia do własnych sił i sprawności. Polecany również osobom w średnim wieku, które ćwiczyły kiedyś zewnętrzne sztuki walki, a pragną nadal przy mniejszym obciążeniu pracować nad swoim ciałem i umysłem. Mimo jednolitego materiału nauczania, każda osoba ćwiczy na miarę własnych możliwości, stopniowo pracując nad przekraczaniem własnych ograniczeń cielesnych i psychicznych.

Zakres materiału:
- techniki samoobrony
- bojowe aplikacje z partnerem
- zaawansowane Tui Schou
- eksplozja energii Fa Jin
- ćwiczenia wzmacniające i rozciągające
- ćwiczenia kondycyjne
- medytacyjne ćwiczenia produkcji mocy
- ćwiczenia kontroli umysłu
- dyscyplina walki ze słabościamiBrak komentarzy:

Prześlij komentarz