Terapia ruchem, oddechem i energią

Równowaga, świadomość i relaks poprzez ruch, myśl i oddech.

Zajęcia dla dorosłych

Dla dorosłych przygotowaliśmy materiał, który da każdemu pozytywne efekty niezależnie od sprawności i kondycji. Zajęcia prowadzimy w klimacie delikatnych ruchów, które od wewnątrz pozytywnie zmieniają ciało oraz odblokowując uwalniają od napięć.Wyobraź sobie, że naturalnie poruszasz sprawnym i energicznym ciałem oraz kierujesz się niezmąconym umysłem podczas codzienności. Wyobraź sobie, że po ćwiczeniach masz dużo energii i elastyczności,  dużo chęci do życia i większej świadomości. Wyobraź sobie, że Twoje ciało cały czas jest nadzwyczaj sprawne, a umysł bystry i otwarty.


Brzmi niewiarygodnie, ale takie są właśnie efekty ćwiczeń Tai Chi. Te proste i powolne ruchy są zarazem bardzo skuteczne i długotrwałe. Wnikamy głęboko w strukturę ciała, mięśnie, ścięgna, narządy, by powróciły do swojej świetności. Pracujemy z energią i oddechem, by wzmocnić cały system witalny. Aktywujemy też umysł, by był stale uważny, bystry i spokojny. Wszystko to prowadzi nas do osiągnięcia pełni zdrowia i spełnienia. 


Nad tym wszystkim pracujemy podczas wykonywania starochińskich ćwiczeń zdrowotnych przyporządkowanych do tematyki danej lekcji. Zmieniamy nawyki, sposób pracy ciałem i doskonalimy umysł. Na różne sposoby pracujemy również z oddechem. Wykonujemy ćwiczenia, które budzą zastygłe mięśnie, otwieramy bramy przepływu energii CHI, zwiększamy wydolność organizmu oraz wzmacniamy narządy wewnętrzne. Doprowadzamy umysł do stanu doskonałości, harmonii i stałej świeżości.

Poszczególne zajęcia prowadzane są jako odrębne ćwiczenia, dzięki czemu można je wykonywać osobno według własnych potrzeb i możliwości. Tak wyuczone ruchy łączy się z kolejnymi, by później stworzyć jeden, połączony ciąg zwany Formą. Każdy ruch wówczas płynnie przechodzi w kolejny, by poprzez tak ułożoną sekwencję i ruchy skrętne ćwiczyć nad rozbudzeniem w sobie mocy i witalności.
MATERIAŁ:
- podstawowy zestaw ćwiczeń Qigong
- nauka formy Tai Chi
- nauka ćwiczeń uwalniających napięcia
- nauka ćwiczeń rozluźniających stawy
- nauka ćwiczeń rozciągających
- nauka ćwiczeń większej ruchliwości
- nauka ćwiczeń rozbudzania energii
- nauka automasażu
- praca z oddechem
- nauka połączenia w ruchu ciała i energii
- poznanie wewnętrznych zasad ruchu Tai Chi
- podstawowe ćwiczenia Lepkich Rąk (Tui Schou)

- nauka medytacji
Nagranie i montaż: Aleksander Jończyk
https://www.facebook.com/aleksander.jonczyk.fotograf
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz