Terapia ruchem, oddechem i energią

Równowaga, świadomość i relaks poprzez ruch, myśl i oddech.

Intensywny warsztat "Tao Siedmiu Świadomości"

Obserwując przyrodę dostrzegamy jej dążenie do zachowania równowagi, za którą przychodzi harmonia, a z nią moc mądrości. Natura działa według pierwotnego rytmu i podlega ciągłym zmianom. Zmiany te z kolei dają możliwość bycia w harmonii z pierwotnym rdzeniem, a także przestrzenią. Każda zmiana, choć początkowo jest wyjściem ze strefy komfortu, pomaga nam coś zrozumieć, dostrzec, poprawić. A jeśli chcemy cieszyć się życiem dostrzeżemy, że w każdym z nas jest coś można uwolnić, zmienić i ulepszyć. Pójdziemy świadomie drogą zmiany, by na jej końcu stanąć jako nowy JA. 


Dlaczego świadomość jest tak ważna?

Kiedy nieświadomość rozprzestrzenia nasze wnętrze, tkwimy w nieuświadomionych pragnieniach, lękach i odruchach, przez co doświadczamy dysharmonijnego działania wewnętrznych ośrodków. Nasze nieświadome wzorce są czystym zapisem nagromadzonych doświadczeń, które wykorzystuje umysł by według owego schematu utrzymać nas przy życiu. Wyjściem z owej nieświadomości jest wejście w etap życia świadomego - świadomości chwili obecnej, bycie w przepływie, w swojej wewnętrznej prawdzie. Dokonujemy wówczas akceptacji emocji, myśli, uwalniamy emocje i wybieramy tego co chcemy czuć. 

Włączając uważność świadomości, która patrzy naszymi oczami, myśli naszym umysłem, czuje ciałem i żyje naszym działaniem, stajemy w prawdzie o sobie samym. Widzimy wzorce i bezcelowość związanego z tym bólem i otwieramy się na zupełnie nowe perspektywy naszego życia. Odkrywamy, że możemy poprawić i oczyścić własną naturę poprzez obiektywne spojrzenie na własne myśli, emocje, uczucia i pragnienia, dzięki czemu możemy kreować niezwykłą sztukę - NOWE ŻYCIE.

Staniemy się wówczas naturalni i będziemy czuć się komfortowo z samym sobą. Będziemy akceptować innych, a nasz rozkwit będzie zsynchronizowany. Zaufamy przestrzeni i będziemy żyć w pełnym zaufaniu również do siebie. Będziemy potrafić odkryć w sobie formę dziecięcego zachwytu życiem. 


 O warsztacie:

Warsztat, który prowadzimy jest unikatowym połączeniem wiedzy z zakresu psychosomatyki, totalnej biologii, pracą ze skutkami emocjonalnymi traum, ośrodkami energetycznymi oraz chińskimi ćwiczeniami Tai Chi, Tui Shou i Chi Kung. System powstał na bazie wieloletnich doświadczeń prowadzących, którzy poprzez wspólną wymianę odkryli ścisłe powiązanie owych sposobów pracy oraz ogromny wpływ, jaki wnosi z połączenia tych doświadczeń i praktyk.

Na warsztacie będziemy odkrywać swoją mądrość poprzez uświadomienie i poddanie się zmianom, poprzez przyglądanie się naszym ośrodkom świadomości, ich funkcjom, formom opancerzenia, zakodowanym wzorcom i emocjom.

Podczas warsztatu będziemy pracować z Siedmioma Ośrodkami Świadomości ulokowanymi w naszym
ciele. Celem jest dokonanie przejścia z osobowości zakładającej maski, by nie doznawać ran emocjonalnych z dzieciństwa, na indywidualność, gdzie możemy świadomie dokonywać wyborów myśli i uczuć oraz brać pełną odpowiedzialność za samego siebie.


Praca z Siedmioma Ośrodkami Świadomości będzie obejmowała część teoretyczną i praktyczną. W części
teoretycznej wyjaśnimy przyczyny powstawania wzorców zachowań, napięć emocjonalnych i mentalnych, a następnie w ruchu Tai Chi poprzez ciało, oddech i umysł będziemy odczuwać, uwalniać napięcia i utrwalone wzorce. Świadomie przepracujemy po kolei Siedem Ośrodków Świadomości dogłębnie zajmując się każdym z nich, zgodnie z intencją: JESTEM, CZUJĘ, ROBIĘ, KOCHAM, MÓWIĘ, WIDZĘ, ROZUMIEM.

Z warsztatu uczestnik wyniesie cenne informacje świadomościowe, na bazie których będziemy mogli samodzielnie wyciągnąć wnioski i dokonać zmian w nas samych. Wróci również z ćwiczeniami ruchowymi i energetycznymi oraz z narzędziem pracy jakim jest Forma "Tai Chi Siedmiu Chińskich Zwierząt". Będzie to całościowy zestaw do świadomej pracy nad harmonizacją Ośrodków oraz zapewnieniem dobrego przepływu energii, która utrzyma w nas równowagę ciała i umysłu. 

Etapy pracy z każdym Ośrodkiem Świadomości:

  • Uświadomienie przyczyn powstawania wzorców oraz napięć cielesnych i emocjonalnych (teoria - przedstawienie funkcjonowania Ośrodka na poziomie harmonijnym i nieharmonijnym w aspekcie konfliktów wewnętrznych i emocjonalnych)
  • Zmiana bioenergetycznego wzorca poprzez pracę z ciałem, oddechem, umysłem (praktyka - ćwiczenia odblokowujące, ćwiczenia energetyczne Chi Kung, nauka Formy Tai Chi Siedmiu Chińskich Zwierząt, ćwiczenia w parach Tui Shou) 


 O prowadzących:


Agnieszka Szymczak: 

Na codzień zajmuje się psychosomatyką, pracą z traumą i świadomym oddechem. Pracuje z ludźmi ze świadomością, emocjami i głęboko zakorzenionymi, nieświadomymi programami z dzieciństwa w relacjach z rodzicami i rodzie. Pełni funkcję Przewodnika wsłuchiwania się w siebie i otwierania na uczucia, gdzie kierunkiem wspólnej podróży jest odzyskanie jedności z samym sobą. Jest certyfikowanym Falylitatorem Psychobiologii (Dwuletnia Akademia Psychobiologii Zdrowia Violetty Karys), jest w trakcie certyfikacji BBTRS (Biodynamicznego Oddechu i Uwalniania Traumy w Interial Body Institute), uczestniczyła w Intensywnych Treningach Oddechem i Integrującej Obecności Prectitioner (Colin P.Sisson) oraz jest w trakcie studiów podyplomowych na kierunku Coaching z elementami psychologii na SWPS we Wrocławiu. 


Mistrz Chuang Yao (Maciej Stawicki)

Od 29 lat praktykuje Tai Chi. Jest założycielem Szkoły "Dao Yang", w której naucza od 2000 r. Przez ten czas opracował własny proces nauczania oparty na wiedzy zdobytej od Mistrzów, z którymi miał możliwość pracować. Naucza własnych form i ćwiczeń stworzonych dzięki doświadczeniu i zrozumieniu najważniejszych elementów sztuki. Jest autorem wielu opracowań oraz książek "Tai Chi Mistrzów", "Siedem zasad sukcesu Mistrza Chuang Yao" oraz form Tai Chi Żurawia, Tygrysa, Siedmiu Chińskich Zwierząt. Zdobyte umiejętności wykorzystuje do leczenia napięć cielesnych i umysłowych poprzez nauczanie świadomego ruchu Tai Chi, Chi Kung oraz w parach Tui Shou. Ukończył Studium Terapii Naturalnych, wiele szkoleń i warsztatów Tai Chi z udziałem Mistrzów krajowych i zagranicznych oraz odbywał prywatne nauki u Mistrza Shao Jianchun邵建春. 


Dodatkowo:

Chętnych zapraszamy do zatopienia się w odprężeniu podczas masażu, który wykona Kasia Żyszkowska, specjalizująca się w masażu relaksacyjnym. Masaże będą odbywały się w przerwie obiadowej oraz wieczorem. O możliwości wcześniejszego zapisania się na masaż poinformujemy mailowo. Koszt 1h -150 zł


Informacje organizacyjne:

Ramowy plan warsztatu:

Łącznie tylko na zajęcia teoretyczno-praktyczne przeznaczamy 25 godzin. Jest dużo materiału, więc chcemy maksymalnie wykorzystać ten czas na przekazanie wiedzy.

W czwartek rozpoczynamy kolacją o 19.00, po której odbędzie się wstęp do warsztatów do 21.15  

Piątek, sobota: rozpoczęcie ćwiczeniami porannymi o 6:30, zakończenie 21:15. W ciągu dnia po 9 godz. zajęć (teoria + praktyka) + dodatkowy czas na dwie przerwy na herbatę i odpoczynek po obiedzie. 

W niedzielę po porannych ćwiczeniach i śniadaniu 3 godz zajęć podsumowujących (teoria + praktyka), a po nich dzielenie się wrażeniami. Kończymy obiadem o 13 i odpoczynkiem.

Szczegółowy plan godzinowy prześlemy uczestnikom mailowo. Po warsztacie każdy uczestnik otrzyma materiały do dalszej pracy.


Termin warsztatu: 03-06.10.2024

Miejsce: Hobbitowa Górka w Gołaczowie, woj. Dolnośląskie, Kotlina Kłodzka (filmzdjęcia)

Nocleg: pokoje 4 i 5 osobowe

Wyżywienie: wegetariańskie (na życzenie bezglutenowe)

Koszt: 1200 zł (wyżywienie, nocleg, warsztaty)

Zadatek: 600 zł (wpłaty: Agnieszka Szymczak Przewodnik wewnętrznej podróży, z dopiskiem "Warsztat Tao Siedmiu Świadomości" na konto: 62 1140 2004 0000 3302 8328 2071

Dodatkowe informacje prześlemy po zapisaniu się na warsztat.

W razie pytań i zgłoszeń zapraszamy do kontaktu:

jankosiia@02.pl, osrodekdaoyang@gmail.com, tel: Agnieszka: 605351843, Maciej: 697693013 

Pracujemy w małych grupach do 16 osób, stąd ilość miejsc jest ograniczona. Rezerwacją miejsca jest wpłacenie zadatku na podane konto.  

Galeria naszych warsztatów

ZAPRASZAMYBrak komentarzy:

Prześlij komentarz